عباس کیارستمی یک سال پس از رسیدن به خانه دوست

ساخت وبلاگ
چکیده : تاریخ:۱۳۹۶/۰۴/۱۴ 2 مشاهده عباس کیارستمی یک سال پس از رسیدن به خانه دوست :مروری بر تمام آنچه... با عنوان : عباس کیارستمی یک سال پس از رسیدن به خانه دوست بخوانید :
عباس کیارستمی یک سال پس از رسیدن به خانه دوست

عباس کیارستمی یک سال پس از رسیدن به خانه دوست :مروری بر تمام آنچه هنرلند از کیارستمی در یک سال گذشته منتشر کرده است

کیارستمی یک سال پس از مرگ : امروز ۱۴ تیرماه مصادف است با نخستین سالگرد درگذشت عباس کیارستمی فیلمساز برجسته ایران؛ فقدان این هنرمند  بزرگ یکی از تلخ ترین وقایعی است که در سالهای اخیر بر سینمای ایران رفته است. درگذشت تمامی هنرمندان غم انگیز است اما آنچه این داغ را سنگین تر کرده است ، پرونده پزشکی اوست که هنوز در هاله ای از ابهام فرو رفته است . اگرچه خانواده آن هنرمند همچنان پیگیر این واقعه هستند اما گویا قرار است با گذشت ایام ، این عزیزان را هم  از پیگیری آن دلسرد کنند.

به هر روی امروز و در سالگرد این واقعه مروری می کنیم به آنچه در این یک سال خاموشی نقاش سینمای ایران – عباس کیارستمی – در هنرلند نوشته یا منتشر کرده ایم. اولین خبر ساعاتی قبل از درگذشت او در وبسایت هنرلند منتشر شد که مربوط بود به نقدی بر دعوت دیرهنگام آکادمی اسکار از عباس کیارستمی که در ساعتی منتشر شد که او با مرگ دست و پنجه نرم می کرد. پستهای بعدی ناظر بر واکنش هنرمندان و سینماگران بزرگ جهان در هنگام دریافت خبر درگذشت این فیلمساز بزرگ ایرانی است و همچنین بخشهایی از آثار و انتشار ویدئوهایی از فیلمهای او و… برای خواندن هرکدام از این مطالب یا دیدن و شنیدن ویدئوها و پادکستها لطفا بر روی آنها  کلیک کنید:

عباس کیارستمی را بیشتر بشناسیم! تاریخ انتشار ۱۹ فروردین ۱۳۹۵

ژست اسکار: دعوت دیرهنگام از عباس کیارستمی تاریخ انتشار چند ساعت قبل از درگذشت هنرمند۱۴تیر۱۳۹۵

“عباس کیارستمی” به خانه دوست رسید. خبر درگذشت هنرمند

پیامهای تسلیت مسولان فرهنگی کشور به مناسبت درگذشت کیارستمی  متن پیام حسن روحانی رئیس جمهور

کیارستمی در کلام بزرگان سینمای جهان

نقدی بر پوشش خبری درگذشت عباس کیارستمی به قلم دکتر اکبر نصرالهی

گزارش اختصاصی هنرلند از مراسم بدرقه کیارستمی-۱

گزارش اختصاصی هنرلند از مراسم بدرقه کیارستمی -۲

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 14 تير 1396 ساعت: 23:17